خشم و کنترل آن ۱۳ص

نوشته ای که در این قسمت مشاهده می کنید “خشم و کنترل آن ۱۳ص” نام دارد و در گروه بندی “علوم انسانی” قرار گرفته و توضیحات بیشتر درباره آن در ادامه آورده شده است.
در این سایت انواع مختلف فایل های آموزشی و کاربردی مانند کتاب ها، مقاله ها، جزوه های درسی و دانشگاهی و همچنین نرم افزارهای کامپیوتر و تلفن همراه به صورت دانلود رایگان و یا قابل خریداری گردآوری شده است.
به دلیل تعدد نوشته ها برای پیدا کردن موضوعات دیگر می توانید در قسمت سرچ بالای صفحه کلید واژه مربوط را وارد کنید و یا از دسته بندی ها و برچسب های سایت استفاده نمایید.
امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد!

لینک دانلود و خرید پایین توضیحات فرمت فایل word  و قابل ویرایش و پرینت تعداد صفحات: ۱۳   خشم و کنترل آن خـشم یـک هیـجـان نـاخوشـایند اما طبیعی و ضروری برای انـسان میباشد. خشم میزان قابل توجهی انرژی ذهنی وجسمی را مصروف خود میکند. خشم تهدیدی جدی برای روابط شخصی و شغلی پدید می آورد. خشم فرصت لذت بـردن از زندگی را از انسان سلب میکند. دلایل برانگیخته شـدن هیجان خشم در افراد و موقعیتهای مختلف متفاوت است: * تصور در معرض تهدید، خسارت، آسیب یا از دست رفتن دارایی، سلامتی، غرور، عزت نفس ، ارزشها و شخصیت . * ناکامیها – پایمال گشتن حقوق – بی حرمتیها. * انتظارات نابجا از دیگران – تصور آنکه جهان و ساکنین آن میباید طبق یک الگوی خاص باشند. اما برخی افراد بیش از دیگران مستعد خشمگین شدن میباشند مانند: * افرادی که نیاز مبرم و سیری ناپذیری برای کامل بودن دارند. * افرادی که ترس شدیدی از خطا کار بودن و در اشتباه بودن دارند. * افرادی که نیاز شدیدی به کنترل کردن دیگران دارند. * افرادی که از شنیدن عقاید نو و یا متفاوت با عقاید شخصیشان هراس دارند. * افرادی که از رها کردن موضوع به حال خود بیم دارند. …

نگارش:
۹۶/۱۰/۰۴