دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات عملکرد جنسی در روابط زناشویی

نوشته ای که در این قسمت مشاهده می کنید “دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات عملکرد جنسی در روابط زناشویی” نام دارد و در گروه بندی “مبانی نظری” قرار گرفته و توضیحات بیشتر درباره آن در ادامه آورده شده است.
در این سایت انواع مختلف فایل های آموزشی و کاربردی مانند کتاب ها، مقاله ها، جزوه های درسی و دانشگاهی و همچنین نرم افزارهای کامپیوتر و تلفن همراه به صورت دانلود رایگان و یا قابل خریداری گردآوری شده است.
به دلیل تعدد نوشته ها برای پیدا کردن موضوعات دیگر می توانید در قسمت سرچ بالای صفحه کلید واژه مربوط را وارد کنید و یا از دسته بندی ها و برچسب های سایت استفاده نمایید.
امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد!

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق اختلالات عملکرد جنسی در روابط زناشویی

دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-اختلالات-عملکرد-جنسی-در-روابط-زناشویی

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری اختلالات عملکرد جنسی در روابط زناشویی در ۳۱ صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

توضیحات کوتاه از متن:

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

مفهوم اختلال عملکرد جنسی
طبق DSM-IV-TR، تـعریف اختلال عملکرد جـنسی عبارت است‌ از تخریب یک یـا بـیش از یـک مرحله از چرخه‌ی پاسخ‌های جنسی‌ و همچنین وجود درد همراه با آمیزش‌ که موجب‌ پریشانی‌ محسوس‌ و بروز‌ مشکلات بین فردی برای فرد می‌گردد. در این زمینه، برای فراوانی یـا شدت مـشکل، هماهنگی‌ وجـود‌ ندارد و تشخیص بر پایه‌ی قضاوت بالینی‌ انجام می‌گیرد. بدکارکردی بـه طـور گسترده به عنوان عدم توانایی کامل‌ از‌ لذت‌ بردن در مقاربت جنسی تعریف‌ شده است. به طور اختصاصی، بدکارکردی‌های جنسی اختلالهایی هستند که‌ بـا‌ یـک‌ پاسـخ جنسی‌ کامل تداخل می‌کند. این اختلالها مشکلاتی را برای لذت بردن فرد یا داشـتن مقاربت‌ جنسی‌ ایجاد می‌کند‌ و به ندرت بدکارکردی جنسی سلامت فیزیکی را به مخاطره می‌اندازد. اما می‌تواند خسارات و صدمات‌ روانشناختی، افسردگی، اضطراب‌ و احساسهای ضعف و بـی‌کفایتی سـنگینی را ایـجاد کند. نژاد، فرهنگ، مذهب و پیشینه‌ی اجتماعی‌ بیمار باید در‌ فرایند‌ تشخیص‌ باید مورد توجه قرار داد، زیرا هـریک مـی‌توانند تأثیر مهمی بر میل و یا انتظارات جنسی‌ او‌ داشته باشند(انجمن روانپزشکی آمریکا،۲۰۰۰؛ ترجمه نیک خو و آوادیس یانس،۱۳۸۱).
اختلال عملکرد جنسی بر حسب اختلال در فرآیندهایی که مشخصه چرخه واکنش جنسی هستند یا بر حسب درد مرتبط با آمیزش جنسی مشخص می شود. چرخه واکنش جنسی می تواند به مراحل زیر تقسیم شود (انجمن روانپزشکی آمریکا،۲۰۰۰؛ ترجمه نیک خو و آوادیس یانس،۱۳۸۱).

طبقه بندی اختلال عملکرد جنسی
اختلال عملکرد جنسی شامل اختلال میل/برانگیختگی جنسی در زن، اختلال ارگاسمی در زن، اختلال درد/دخول تناسلی-لگنی، اختلال عملکرد جنسی ناشی از مواد/دارو، اختلال عملکرد جنسی مشخص دیگر و اختلال عملکرد جنسی نامشخص را در بر می گیرند. اختلال عملکرد جنسی، مجموعه اختلالان ناهمگن هستند که معمولا با اختلال قابل ملاحظه بالینی در توانایی پاسخ دادن جنسی فرد یا تجربه کردن لذت جنسی مشخص می شوند (انجمن روانپزشکی آمریکا،۲۰۱۳؛ ترجمه سید محمدی ،۱۳۹۳).

پیشینه پژوهش در زمینه اختلال عملکرد جنسی
آذر، ایرانپور، نوحی  (1382) پژوهشی با هدف تعیین ارتباط بین اختلال عملکرد جنسی و وضعیت روانی مراجعه‌کنندگان به کلینیک روانپزشکی انجام داده اند. این بررسی از نوع مورد- شاهد می‌باشد. گروه مورد را ۱۶۵ نفر از بیماران سرپایی مراجعه‌کننده به کلینیک روانپزشکی تشکیل دادند که دارای تشخیص‌های افسردگی، اضطراب، ترس مرضی، پرخاشگری و شکایت‌های جسمانی بودند (از هر اختلال ۳۳ نفر). گروه شاهد ۳۳ نفر از کسانی که هیچ سابقه مراجعه به روانپزشک نداشتند و داروهای عصبی مصرف نمی‌کردند و از میان همراهان و ملاقات‌کنندگان بیماران انتخاب شدند. این افراد به روش غیرتصادفی و به‌صورت نمونه‌گیری در دسترس انتخاب شدند. برای گردآوری داده‌ها روش مصاحبه و پرسش‌نامه به کار برده شد. ابزار سنجش این بررسی شامل یک پرسش‌نامه ویژگی‌های جمعیت‌شناختی، پرسش‌نامه اختلال عملکرد جنسی و فهرست علامت‌های ۹۰ سؤالی بوده است. نتایج به دست آمده نشان داد که بین توزیع اختلال عملکرد جنسی در گروه‌های مورد و شاهد تفاوت معنی‌دار وجود دارد. هم‌چنین این تفاوت بین بیماران افسرده و گروه شاهد، بیماران دچار پرخاشگری و گروه شاهد و بیماران با شکایت‌های جسمانی و گروه شاهد دیده شد و نیز  نشان داده شد که بین دو گروه مورد و شاهد در اختلال‌‌های میل و ارگاسم تفاوت معنی‌دار وجود دارد.
مهرابی و دادفر (۱۳۸۲) پژوهشی تحت عنوان بررسی نقش عوامل روانشناختی در اختلال عملکرد جنسی زنان انجام دادند. به‌کمک یک طرح پس‌نگر- توصیفی ۶۶ بیمار متأهل مبتلا به اختلال‌های کنشی جنسی مراجعه‌کننده به درمانگاه انستیتو روانپزشکی تهران، درمانگاه تخصصی درمان اختلال‌های جنسی و دو مطب خصوصی روانپزشک به شیوه نمونه‌گیری در دسترس انتخاب شدند. ابزارهای به‌کاربرده شده، تشخیص قطعی روانپزشک، مصاحبه بالینی، فرم ویژگی‌های جمعیت‌شناختی، پرسش‌نامه محقق ساخته سنجش عوامل روانشناختی اختلال‌های کنشی جنسی بوده است. تجزیه و تحلیل داده‌ها به‌کمک روش‌های آماری توصیفی انجام گرفته است. این بررسی نشان داد که نبود آموزش کافی در مورد فعالیت جنسی و اطلاعات ناکافی جنسی؛ پیش‌نوازش ناکافی؛ ناسازگاری در ارتباط به‌طور کلی؛ باورهای جنسی نادرست؛ ارتباط ضعیف درباره نیازها یا اضطراب‌های جنسی هر یک از طرفین؛ وجود اختلال جنسی در شریک جنسی؛ اضطراب در مورد عملکرد جنسی و ترس از عدم موفقیت در رابطه جنسی؛ روابط خانوادگی آشفته و تربیت محدودکننده والدین؛ داشتن تجارب نامطلوب جنسی پیش از ازدواج؛ احساس گناه درباره آمیزش جنسی و مغایرت داشتن آن با مذهب؛ اضطراب و افسردگی از شایع‌ترین عوامل روانشناختی در اختلال‌های کنشی جنسی می‌باشند.

فهرست مطالب:
۲-۲-۱٫    مفهوم اختلال عملکرد جنسی
۲-۲-۲٫    طبقه بندی اختلال عملکرد جنسی
۲-۲-۲-۱٫    اختلال ارگاسمی در زن
۲-۲-۲-۲٫    اختلال علاقه/برانگیختگی در زن
۲-۲-۲-۳٫    اختلال درد/دخول تناسلی-لگنی
۲-۲-۲-۴٫    اختلال عملکرد جنسی ناشی از مواد/دارو
۲-۲-۲-۵٫    اختلال عملکرد جنسی مشخص دیگر
۲-۲-۲-۶٫    اختلال عملکرد جنسی نامشخص
۲-۲-۳٫    تشخیص
چرخه اختلال عملکرد جنسی
۲-۲-۴٫    شیوع اختلال عملکرد جنسی
۲-۲-۵٫    نظریه ها و درمان اختلال کارکرد جنسی
۲-۲-۵-۱٫    دیدگاه زیستی
۲-۲-۵-۲٫    دیدگاه روان کاوی
۲-۲-۵-۳٫    دیدگاه رفتاری
۲-۲-۵-۴٫    دیدگاه شناختی
۲-۲-۵-۵٫    دیگر عوامل روانشناختی موثر بر اختلال عملکرد جنسی
۲-۲-۵-۶٫    درمان جنسی مستقیم
۲-۲-۵-۷٫    درمان رفتاری اختلال عملکرد جنسی
۲-۲-۵-۸٫    رویکرد کاپلان
۲-۲-۶٫    پیشینه پژوهش در زمینه اختلال عملکرد جنسی
منابع فارسی
منابع لاتین

چیزی
که این فایل را با بقیه فایل ها متمایز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده
پرینت بودن آن می باشد تا خریدار از خرید خود کاملا راضی باشد.

توضیحات:
پرداخت توسط همه کارتهای عضو شتاب در درگاه بانک پاسارگاد امکان پذیر است.
شما پس از خرید (مبانی نظری و پیشینه نظری اختلالات عملکرد جنسی در روابط زناشویی) سریعآ لینک دانلود در اختیارتان قرار می گیرد و می توانید
آن را دانلود کنید.


نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش نگین فایل در میان بگذارید.


دانلود فایل

نگارش:
۹۶/۱۰/۰۵