دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفهوم و ابعاد خودکارآمدی

نوشته ای که در این قسمت مشاهده می کنید “دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفهوم و ابعاد خودکارآمدی” نام دارد و در گروه بندی “مبانی نظری” قرار گرفته و توضیحات بیشتر درباره آن در ادامه آورده شده است.
در این سایت انواع مختلف فایل های آموزشی و کاربردی مانند کتاب ها، مقاله ها، جزوه های درسی و دانشگاهی و همچنین نرم افزارهای کامپیوتر و تلفن همراه به صورت دانلود رایگان و یا قابل خریداری گردآوری شده است.
به دلیل تعدد نوشته ها برای پیدا کردن موضوعات دیگر می توانید در قسمت سرچ بالای صفحه کلید واژه مربوط را وارد کنید و یا از دسته بندی ها و برچسب های سایت استفاده نمایید.
امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد!

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفهوم و ابعاد خودکارآمدی

دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-تحقیق-مفهوم-و-ابعاد-خودکارآمدیدانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفهوم و ابعاد خودکارآمدی در ۱۷ صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

توضیحات کوتاه از متن:

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)
همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه

توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)

مفهوم خودکارآمدی
خودکارآمدی  از نظریه شناخت اجتماعی  آلبرت بندورا (۱۹۹۷) روان‌شناس مشهور، مشتق شـده اسـت که به باورها یا قضاوتهای فرد به توانائیهای خود در انجام‌ وظایف‌ و مسئولیتها اشاره دارد. نظریه شناخت اجتماعی مبتنی بر الگوی علّی سه جانبه رفتار، محیط و فرد است. این الگو به ارتـباط مـتقابل بین رفتار، اثرات محیطی و عوامل‌ فردی (عوامل‌ شناختی، عاطفی و بیولوژیک) که به ادراک فرد برای توصیف کارکردهای روان شناختی اشاره دارد، تأکید می کند. بر اساس این نظریه، افراد در یک نظام علّیت سـه جـانبه‌ بر‌ انگیزش‌ و رفتار خود اثر می‌ گذارند. بندورا (۱۹۹۷)‌ اثرات یک بعدی محیط بر رفتار فرد که یکی از فرضیه های مهم روان شناسان رفتار گرا بوده است، را رد‌ کرد.‌ انسانها‌ دارای نوعی نـظام خـود کـنترلی و نیروی خود‌ تنظیمی‌ هستند و تـوسط آن نـظام بـر افکار، احساسات و رفتار های خود کنترل دارند و بر سرنوشت خود نقش تعیین‌ کننده‌ای‌ ایفا‌ می کنند (عبدالهی، ۱۳۸۵). بندورا روابط متقابل میان این عوامل سه گانه را در کتاب خود با عنوان بنیادهای اجتماعی تفکر و عمل (۱۹۸۶) به صورت شکل ۲-۱ نشان داده است (سیف، ۱۳۹۲)

تعریف خودکار آمدی
در تئوری بندورا منظور از خودکارآمدی شخصی احساس های شایستگی، کفایت و قابلیت در کنار آمدن با زندگی است. همچنین بندورا خودکارآمدی را بر میزان ادراک ما از درجه کنترلی که بر زندگی مان داریم، تعریف می کند (شولتز، ۱۹۹۸؛ به نقل از طاهری زاده و همکاران، ۱۳۹۰).
کسیدی و ایچوز (۱۹۹۸) خودکارآمدی را عقیده به توانایی یک فرد در داشتن یک رفتار یا انجام یک کار خاص به صورت موفقیت آمیز می دانند ( به نقل از کوربانگو  و همکاران، ۲۰۰۶). بندورا (۱۹۹۷) خودکارآمدی ادراکی را به عنوان ایمان به توانایی یک فرد برای سازماندهی کردن و عملی کردن مسیرهای عملی مورد نیاز در مدیریت شرایط آینده، باورهای خودکارآمدی اینکه مردم  چگونه فکر می کنند، احساس می کنند و خودشان را بر می انگیزانند و عمل می کنند تعریف کرده است.

انواع خودکارآمدی
خودکارآمدی در دو شکل ظاهر می شود:
۱- خودکارآمدی عمومی
۲- خودکارآمدی اختصاصی  یا خودکارآمدی مربوط به یک تکلیف خاص

مفهوم خودکارآمدی عمومی نشان دهنده این است که چرا برخی از افراد چشم انداز مطمئن تری نسبت به زندگی دارند و بدون توجه به سختی کار، می توانند عامل موثری برای انجام کامل کار باشند(‌شلتون ، ۱۹۹۰).

فهرست مطالب مبانی نظری و پیشینه تحقیق مفهوم و ابعاد خودکارآمدی به صورت زیر می باشد:
۲-۳-۱٫    مفهوم خودکارآمدی
۲-۳-۲٫    تعریف خودکار آمدی
۲-۳-۳٫    انواع خودکارآمدی
۲-۳-۴٫    ابعاد خودکارآمدی
۲-۳-۵٫    منابع باورهای خودکارآمدی
۲-۳-۵-۱٫    تجارب مسلط
۲-۳-۵-۲٫    تجارب جانشینی
۲-۳-۵-۳٫    قانع سازی کلامی
۲-۳-۵-۴٫    حالتهای فیزیولوژیکی و هیجانی
۲-۳-۵-۵٫    تجارب تصویر سازی ذهنی
۲-۳-۶٫    خودکارآمدی بالا و پایین
۲-۳-۷٫    اثـرات خـودکارآمدی بـر کارکردهای روان شناختی
الف) اثـر خـودکارآمدی بر سطح‌ انگیزش
ب.  تأثیرخودکارآمدی بـر عواطف
منابع فارسی
منابع لاتین

چیزی
که این فایل را با بقیه فایل ها متمایز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده
پرینت بودن آن می باشد تا خریدار از خرید خود کاملا راضی باشد.

توضیحات:
پرداخت توسط همه کارتهای عضو شتاب در درگاه بانک پاسارگاد امکان پذیر است.
شما پس از خرید (مبانی نظری و پیشینه نظری نمفهوم و ابعاد خودکارآمدی) سریعآ لینک دانلود در اختیارتان قرار می گیرد و می توانید
آن را دانلود کنید.


نکته: شما می توانید هرگونه سوال را با مسئول پژوهش نگین فایل در میان بگذارید.

دانلود فایل

نگارش:
۹۶/۱۰/۰۵