دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری رابطه فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری

نوشته ای که در این قسمت مشاهده می کنید “دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری رابطه فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری” نام دارد و در گروه بندی “مبانی نظری” قرار گرفته و توضیحات بیشتر درباره آن در ادامه آورده شده است.
در این سایت انواع مختلف فایل های آموزشی و کاربردی مانند کتاب ها، مقاله ها، جزوه های درسی و دانشگاهی و همچنین نرم افزارهای کامپیوتر و تلفن همراه به صورت دانلود رایگان و یا قابل خریداری گردآوری شده است.
به دلیل تعدد نوشته ها برای پیدا کردن موضوعات دیگر می توانید در قسمت سرچ بالای صفحه کلید واژه مربوط را وارد کنید و یا از دسته بندی ها و برچسب های سایت استفاده نمایید.
امیدواریم این مطالب برای شما مفید باشد!

دانلود مبانی نظری و پیشینه نظری رابطه فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری

دانلود-مبانی-نظری-و-پیشینه-نظری-رابطه-فرسودگی-شغلی-و-شغل-آموزگاری

دانلود مبانی نظری و پیشینه تحقیق فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری ( فصل دوم) در ۸ صفحه در قالب word , قابل ویرایش ، آماده چاپ و پرینت جهت استفاده.

مشخصات محصول:

توضیحات: فصل دوم پایان نامه کارشناسی ارشد (پیشینه و مبانی نظری پژوهش)

همراه با منبع نویسی درون متنی به شیوه APA جهت استفاده فصل دو پایان نامه
توضیحات نظری کامل در مورد متغیر
پیشینه داخلی و خارجی در مورد متغیر مربوطه و متغیرهای مشابه
رفرنس نویسی و پاورقی دقیق و مناسب
منبع : انگلیسی وفارسی دارد (به شیوه APA)


کاربردهای مطلب: منبعی برای فصل دوم پایان نامه، استفاده در بیان مسئله و پیشینه تحقیق و پروپوزال، استفاده در مقاله علمی پژوهشی، استفاده در تحقیق و پژوهش ها، استفاده آموزشی و مطالعه آزاد، آشنایی با اصول روش تحقیق دانشگاهی 


قسمتهایی از مبانی نظری و پیشینه پژوهش:


کار صرف نظر از تامین مالی ، می تواند برخی از نیازهای اساسی آدمی نظیر تحرک روانی و بدنی ، تماس اجتماعی ، احساسات خود ارزشمندی ، اعتماد و توانمندی را ارضا کند . با وجود این ، کار می تواند منبع فشار عمده ای نیز باشد .  پاول ( ۱۹۹۸) ، به نقل از( مقدم و طباطبایی ۱۳۸۵ )ممکن است یک شغل رضایت بخش به مرور زمان به منبع نارضایتی تبدیل شود و شخص را در جهت فرسودگی و تحلیل شغلی سوق می دهد .  راس و آلتمایر ( ۱۹۹۸) ، به نقل از(مقدم و طباطبایی ،۱۳۸۵ )فرسودگی شغلی واژه ای برای توصیف دگرگونی های نگرش ، روحیه ، رفتار ، در جهت منفی و رویارویی با فشارهای روانی مربوط به کار است . این فرسودگی بیشتر در مشاغلی پدید می آید که افراد میزان زیادی از ساعات کاری را در ارتباط نزدیک با سایر مردم می گذرانند . بهنیا (۱۳۷۹)، به نقل از( مقدم و طباطبایی ، ۱۳۸۵ ) ماسلاچ و اسچاوفلی و لیتر ۲۰۰۱  فرسودگی را به عنوان یک سندرم روان شناسی  با سه بعد مشخص می کند .

پیشینه داخلی
تحقیقی که بوسیله رضوانی(۱۳۹۲)درخصوص بررسی همبستگی شرایط ارگونومی و فرسودگی شغلی در کتابداران کتابخانه های دانشگاه اصفهان انجام گرفت به این نتیجه رسبد که  بین ارگونومی و شدت و فراوانی خستگی عاطفی، کاهش عملکرد شخصی و مسخ شخصیت کتابداران دانشگاه اصفهان رابطه معنادار وجود ندارد. وبانتایج این تحقیق که ارگونومی برفرسودگی شغلی معلمان مرد وزن دبیرستان دولتی شهرشیراز ارتباط مستقیم ومنفی دارد همسویی ،همخوانی ندارد.


مراحل  فرسودگی شغلی معلمان  از دیدگاه ساراسون
معلمان تا رسیدن به نقطه فرسودگی شغلی مراحلی را طی می کنند . آنها در مرحله اول اشتغال
با شور و هیجان ، امیدواری زیاد، و حتی احساس رضایت تلاش می کنند . به تدریج افراد مستعد فرسودگی شغلی اکثرا فرصتهای استراحت و تعطیلات را فراموش کرده و از یاد می برند . به تدریج توقعات غیر واقعی آنها را ناکام می سازد و شروع به تردید در مورد اهداف ، شیوه ها و ارزشهای خود می کنند . آن گاه رفته رفته عصبانی شده و شکوه آغاز می کنند ، احساس بی ارزشی کرده و افسرده می شوند و به این نتیجه می رسند که : ( من نمی توانم  آن طوری که می خواهم باشم ) سپس بی علاقگی فرا می رسد و به فرسودگی شغلی منتهی می شود .  ساراسون(۱۹۹۲)  به نقل از (مقدم و طباطبایی، ۱۲:۱۳۸۵)

عوارض فرسودگی شغلی
عوارض این سندرم می تواند شامل مواردی مانند : فقدان واقع بینی و احساس همدردی و از دست دادن فلسفه نهایی زندگی می تواند بخشی از عوارض آن باشد . موارد دیگری مانند ، افزایش اعتیاد ، طلاق ، ترک شغل ، بیماریهای جسمی و روانی ، کاهش نیروی مولد کاری و ضربه به اقتصاد کشور می تواند باشد . هنرپیشه و غروی( ۱۳۷۶ ) به نقل از (عاطف و روح الامین و مولوی و نوری، ۱۳۸۵ ) فرد فرسوده یا شغل خود را تغییر می دهد یا از لحاظ روان شناختی از کار کناره گیری می کند و به انتظار بازنشستگی می نشیند . بدین معنی که فقط حضور فیزیکی دارد و از نظر فعالیت حرفه ای ، خود را کمتر درگیر کار می کند .  ساعتچی (۱۳۸۲ ) به نقل از (عاطف و روح الامین و مولوی و نوری ،۱۴۱:۱۳۸۵)

ارتباط استرس شغلی با فرسودگی وتحلیل رفتگی
واژه از توان افتادگی اصطلاح چندان رایجی است که بسیاری افراد، آن را با استرس شغلی یک پدیده می پندارنداما آن طور که پژوهشگرانی مانند پاینس  و آرون سون  در ۱۹۸۱ اشاره کرده اند، از توان افتادگی خود یکی از عمده ترین پیامدهای اجتناب نا پذیر استرس شغلی است، و مادامی که این استرس از میان برداشته نشود، همچنان ادامه خواهدداشت. از توان افتادگی سه وجه دارد: اولین آن فرسودگی جسمانی است. اگر به الگوی سلیه  در ۱۹۵۶ دقت کنیم متوجه می شویم که استرس، زمانی رخ می دهد که ذخیره های انرژی فرد تمام شود و به دنبال آن فرسودگی فرا می رسد. این فرسودگی یکی از اجزای تشکیل دهنده از توان افتادگی یا تحلیل رفتگی است. فردی که از توان افتاده و بی رمق شده است، از خستگی شدید که اغلب هم با بی خوابی همراه است شکوه می کند. علاوه برآن کمبود انرژی و ضعف در او دیده می شود. 

فهرست مطالب مبانی نظری رابطه فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری به شرح زیر می باشد:
فرسودگی شغلی
۲-۲٫  رویکرد های مختلف نسبت به فرسودگی شغلی    
2-2-1. رویکرد بالینی
الف- کارکنان و کارمندان فداکار به سازمان و کار:
ب-  افرادی هستند که اداره را به عنوان جایگزین بر زندگی اجتماعی به کار می برند:
ج- افرادی که دارای شخصیت سلطه طلب هستند
د- فرسودگی شغلی مدیران
۲-۲-۲ رو یکرد روانشناختی- اجتماعی
۲-۲-۳ رویکرد تبادلی چرنیس
۲-۳٫مدل کاپنر
۲-۴٫ رویکرد ساختاری
۲-۵  مراحل فرسودگی شغلی
۲-۵-۱ دیدگاه ماسلاچ
۲-۵-۲ دیدگاه پستونچی
۲-۵-۳ مراحل  فرسودگی شغلی معلمان  از دیدگاه ساراسون :
۲-۶  عوامل فرسودگی شغلی
۲-۷  نشانه های فرسودگی شغلی
۲-۸ عوارض فرسودگی شغلی
۲-۹  استرس شغلی
۲-۹-۱ منابع استرس شغلی معلمان
۲-۹-۲٫ارتباط استرس شغلی با فرسودگی وتحلیل رفتگی
۲-۱۰٫ چگونگی پیدایش فرسودگی وتحلیل رفتگی  شغلی
۲-۱۰-۱  شخصیت فرد و فرسودگی شغلی   
2-10-2  فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری
۲-۱۱  فشار روانی 
2-11-1   آثار تخریبی فشار روانی در تدریس
۲-۱۱-۲ راههای کاهش فشار روانی وفرسودگی شغلی معلمان
ب:پیشینه  و مدل تحلیلی تحقیق
۲-۱٫پیشینه داخلی
۲-۲٫پیشینه خارجی
منابع فارسی
منابع لاتین

چیزی
که این فایل را با بقیه فایل ها متمایز کرده است قابل ویرایش بودن و آماده
پرینت بودن آن می باشد تا خریدار از خرید خود کاملا راضی باشد.

جهت دریافت و دانلود مبانی و پیشینه نظری  رابطه فرسودگی شغلی و شغل آموزگاری (فصل دوم پایان نامه) لطفا ابتدا آن را خریداری نمایی
دانلود فایل

نگارش:
۹۶/۱۰/۰۵